Kelimeyi girdikten sonra arama sembolüne ya da enter tuşuna basınız. Çıkmak için esc tuşunuz kullanınız.

Biyografi


ONUR TAKMAK, CFA

Kişisel BilgilerOnur Takmak

Doğum Yeri ve Tarihi: Manisa, 01.01.1976

Eğitim Durumu

2002-2003   —   London Business School   —  Londra,İngiltere
Finans Masterı (MİF)
Finansal Mühendislik ve Türev enstrümanlar odaklı ders programı

1993-1997  —  Boğaziçi Üniversitesi   —  İstanbul,Türkiye
İşletme Lisans Programı
1993 Üniversite Sınavında Türkiye 56.sı

CFA Charter & UKSIP üyesi olup, Chartered Financial Analyst-CFA ünvanına sahiptir.

İngiltere Sermaye Piyasası Kurulu’ndan IMC(Invesment Management  Certificate-Varlık  Yöneticisi  Sertifikası)  ve Threshold Competent(Yeterlilik Eşiği Üzerine) lisans ve yeterlilik sahibidir.

Amerikan Sermaye Piyasası Kurulu ve Kamu Finans Sektörü Denetleme Kurulları tarafından verilen SEC Series 7 ve Series 63 lisanslarının yeterlilik sahibidir.

İş Tecrübesi

Ocak 2008 – …  RHEA Finansal Hizmetler Grubu   —   İstanbul,Londra
Founding Partner & Chairman
Rhea, yöneticilerinin ulusal ve uluslararası ölçekte varlık yönetimi konusundaki bilgi, deneyim ve uzmanlığına dayanarak, Türkiye ve bölgesinde, özel sermaye enstrümanlarına odaklı, lider konumda bir yatırım yönetimi şirketi olmayı hedeflemektedir. Onur Takmak, Rhea’nın kurucusu ve yöneticisi olarak grubun kaynaklarının yönlendirilmesi ve stratejik adımların kurgulanmasını ve yönetilmesini üstlenmiştir. Kendisi hem Türkiye hem uluslararası finans piyasalarında saygın bir kariyer sahibidir. www.rhea.com.tr – www.rheagirisim.com.tr – www.rheacapital.co.uk

Aralık 2008 – 2012  İstanbul Venture Capital Intiative(IVCI), EIF   —  Luxemburg
Yatırım Komitesi Üyesi
İstanbul Venture Capital Initiative (IVCI), Türkiye’nin ilk ‘fonların fonu’ ve eş-yatırım programı olarak 2007’de kurulmuştur. Başlıca yatırımcıları arasında Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), Garanti Bankası, National Bank of Greece Grubu (NBG) ve European Investment Fund (EIF, Avrupa Yatırım Fonu) bulunmaktadır. EIF, IVCI’nin danışmanlığını yapmaktadır. IVCI, Avrupa Birliği’nin Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) için uzman finansal kuruluşu ve European Investment Bank’ın (EIB-Avrupa Yatırım Bankası) risk sermayesi kolu olan EIF’in tecrübesinden güç almaktadır. www.ivci.com.tr

Aralık 2003 – Aralık 2007   —   ACROPOLIS CAPITAL PARTNERS LIMITED   —   Londra,İngiltere
Acropolis Multi Strategy Fund
Portfolio Manager 
Acropolis Capital’e ait uluslararası ölçekte fırsatçı yatırımlar yapan, çeşitli stratejilerle Libor+500/+700 baz puan getiri hedefleyen fonların yönetimini yapmıştır. Fon yöneticisi olarak, tüm hedge fonlar ve alternatif yatırım enstrümanlarının uluslararası kapsamda araştırılmasını ve bir portföy oluşturarak yatırımların yönetilmesini üstlenmiştir.

Şubat 2000 – Mart 2002 — GLOBAL SECURTIES( USA), INC — New York,ABD
Kurumsal Araştırmacı Satış(NASD Licences,i.e Series 7 &63)
Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik olan uluslararası varlık yöneticilerinin Türkiye’deki yatırımları konusunda hizmet vermiştir. Dünyanın en büyük uluslararası yatırımcıları ile çok yakın çalışmış, Türkiye’ye önemli miktarda yatırım yapılmasını sağlamıştır.

Temmuz 1997 – Şubat 2000 — DEMİR YATIRIM İstanbul,Türkiye
Kıdemli Araştırma Uzmanı

Şubat 1996 – Temmuz 1997   —  ECZACIBAŞI SECURITIES   —  İstanbul,Türkiye
Araştırma Uzmanı